Ekonomi

Musk’ın tek cümlesi rekor getirdi! Hindistan saldırısı geldi

Milyarlarca dolarlık serveti, spekülatif çıkışları ve farklı yatırım atılımlarıyla adından söz ettiren Elon Musk, şimdi de Hindistan pazarını hareketlendirdi. ABD’yi ziyaret eden Hindistan heyetinde yer alan Başbakan Narendra Modi ile görüşen Musk, bir an önce Hindistan’a yatırım yapmak istediğini belirtti.

HİNDİSTAN’DA ÜRETİM ÜSÜ KURABİLİR

İlgili Makaleler

Hindistan’da bir Tesla fabrikasına yatırım yapacağını söyleyen Musk, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tesla’nın Hindistan’da olacağına ve bunu en kısa sürede yapacağına eminim.”

HİNDİSTAN’A GİTMEK

Milyarder iş adamı 2024 yılında Hindistan’ı ziyaret edeceğini belirterek, “Başbakan’a desteği için teşekkür etmek istiyorum ve umarım çok da uzak olmayan bir gelecekte bir şeyler duyurabiliriz” dedi.

“HİNDİSTAN SÖZ VERİYOR”

Musk, Hindistan’ın dünyadaki diğer tüm büyük ülkelerden daha umut verici olduğunu ve Başbakan Modi’nin Hindistan’ı gerçekten önemsediğini söyledi. Modi’nin onları Hindistan’a yatırım yapmaya zorladığını ve buna niyet ettiklerini belirten Musk, doğru zamanlama ile yatırım yapacaklarını kaydetti.

STARLINK HİNDİSTAN’A GELİYOR

Musk, Starlink teknolojisini Hindistan’a getirmek için çaba sarf ettiklerini söylerken, ülkede otomobil ve pil üretim üssü kurmak için de görüşmelerde bulundu.

MUSK’UN AÇIKLAMALARI HİNDİSTAN’IN PYİASA’SINI YÜKSELTİYOR

Sensex endeksi Hindistan’da rekor seviyeye ulaştı. Endeks bugün açılışın ardından yüzde 0,40 primle 63 bin 588 puandan süreci gördü. Böylece endeks, tarihi gün içi yüksek seviyesine ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu