Ekonomi

SGK Borç Ödeme Süresini Uzattı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sigortalılar ve patronların cari dönem prim borçları, yeniden yapılandırma borçları ve diğer tüm borçlarının ödenmesi için verilen sürenin 3 Ağustos’a kadar uzatıldığını duyurdu.

SGK bugün yaptığı yazılı açıklamada, sigortalıların ve işverenlerin her türlü borçlarının ödenmesi için verilen sürenin uzatıldığını duyurdu. SGK’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

İlgili Makaleler

“Sigorta primi ve yapılandırma borçlarının son ödeme tarihinin aynı güne denk gelmesi nedeniyle kurumsal tahsilat sistemimizde bir yoğunlaşma olmuştur.

Sigortalıların ve işverenlerimizin bu yoğunluktan mağdur olmaması için son tarihi 31 Temmuz 2023 olan cari dönem prim borçları, yeniden yapılandırma borçları ve diğer tüm borçların son ödeme tarihi 3 Ağustos 2023’tür. 5510 sayılı Kanun’un 100. maddesi. Tarih 23.59’a kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.

Sigorta primi teşvik ve eklerinden yararlanmaya devam etmek, zamanında ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezalarına ve gecikme zamlarına maruz kalmamak ve yeniden yapılanma ödeme planlarını ihlal etmemek için ilgili borçların belirtilen tarihe kadar ödenmesinde yarar vardır. tarih.

erenlerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu